53 940 již registrovaných firem

Jak získat zakázku

Zde naleznete několik tipů, jak získat zakázku zaslanou z portálu TrhPoptávek.cz.

Předložte reference

Reference na Vaše spokojené zákazníky jsou velmi silný argument, proč si Vás má zadavatel poptávky vybrat za dodavatele.

Rychlá reakce na poptávku

Předložte Vaši nabídku poptávajícímu co nejdříve (nikoliv však na úkor kvality nabídky). Vaše nabídka může být nejlepší, ale pokud dorazí příliš pozdě, poptávající již může být dohodnut s jiným dodavatelem.

Kontaktujte poptávajícího

Informujte poptávajícího o Vašem zájmu o poptávku. Dohodněte si datum a případně čas zaslání Vaší nabídky. Tento čas a datum bezpodmínečně dodržte.

Nabídněte zákazníkovi doplňující služby

Ne vždy je dobré konkurovat cenou. Vaše služby nebo zboží mají svou cenu, pod kterou jít nemůžete. Nabídněte zákazníkovi doplňující služby, jako je pozáruční servis, prodloužená záruka, dovoz zdarma, lepší materiál za stejnou cenu, .... .

Reálný časový odhad pro realizaci poptávky

Nabídněte skutečný reálný čas dodávky zboží nebo služby. Profesionálnější je přiznat, že máte čas až za 14 dní a dohodnout se se zákazníkem, jestli je tento čas pro něj akceptovatelný, nežli se snažit dodržet požadovaný termín (ačkoliv víte, že je to nereálné) a pak se zákazníkem domlouvat posunutí termínu. Výsledkem je, že tuto zakázku získáte, ale další již nikoliv.

Buďte precizní při vypracování nabídky

Věnujte vypracování nabídky dostatek času. Zákazník obdrží více nabídek a proto ta Vaše musí být přehledně zpracována, aby se zákazník přesvědčil, že Vaše nabídka je ta nejlepší. Pokud potřebujete pro zpracování nabídky více času, kontaktujte zákazníka a domluvte se na termínu a času dodání nabídky. Tento datum a čas bezpodmínečně dodržte.